Posledné príspevky

Najpredávanejšie

Naša recenzia z nákupného portálu

Avatar Overený zákazník
05.10.2023
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Cena produktov Kvalita komunikácie Rýchlosť dodania
Celkový názor:
Tovar mi bol doručený kuriérom kde bola krabica produktu otvorená a zjavne cestou už niečo prežila- divné - avšak tovaru nebolo na prvý pohľad nič
Avatar Zoltán Z.
27.07.2023
4.504.504.504.504.50
Výhody:
všetko bolo v poriadku
Avatar Overený zákazník
16.05.2023
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Dobrý prehľad
Avatar Martin T.
13.05.2023
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Prehladna stranka Rychle vybavenie objednavky
Avatar Overený zákazník
10.05.2023
5.005.005.005.005.00
Výhody:
vsetko ok
Výmena stieračov

Výmena stieračov

Dobrý výhľad z auta patrí k základným predpokladom bezpečnej jazdy. Významne sa na ňom podieľa čistota okien, zvlášť predného. Tú zasa v nemalej miere ovplyvňuje stav stieračov. Neplatí to pritom len na jeseň, či v zime, v období častých dažďov, mrholenia a sneženia. Nečistoty z okna treba zmývať a stierať bez ohľadu na ročné obdobie a v lete, keď sa väčšmi práši, možno ešte viac než inokedy.

Ak ale pohyb stieračov po skle sprevádzajú rôzne pazvuky, škripot, či pískanie zreteľne to poukazuje na ich opotrebenie. Keď navyše za nimi namiesto čistého a priehľadného skla ostávajú šmuhy, situácia je dokonca nebezpečná. Pri starostlivosti o auto preto nemožno zabúdať ani na túto zdanlivô drobnosť. Veď cez špinavý pruh možno prehliadnuť nielen dopravnú značku pri ceste, ale i celé auto.

Čistenie stieračov nepredstavuje žiadnu veľkú námahu. Stačí pravidelne zdvihnúť lištu zo skla a pretrieť ju vlhkou bavlnenou handričkou s troškou saponátu alebo autošampónu. Prípadné zaschnuté nečistoty možno odstrániť pomocou neriedenej nemrznúcej kvapaliny do ostrekovačov. Rôznym rozpúšťadlám, riedidlám, či benzínu sa však treba vyhnúť, pretože gumu leptajú a spôsobujú jej degradáciu.

Lišta stierača dlhé roky pozostávala z kovovej konštrukcie pripomínajúcej vešiak a samotného britu, ktorý bol na ňu upevnený. V posledných rokoch je ale stále rozšírenejšie riešenie, ktoré žiadnu pomocnú konštrukciu nevyužíva. Namiesto nej je len „samonosná“ lišta s vystužujúcim nosníkom vsadeným priamo v jej vnútri.Jej hlavnou prednosťou je výhodnejší aerodynamický tvar, vďaka čomu ju počas jazdy prúdiaci vzduch nadnáša v podstatne menšej miere než lištu, ktorá využíva kovové ramienko. To zaručuje jej lepší a rovnomernejší prítlak. Hlavnou nevýhodou je obvykle vyššia cena, tú však môže vyvážiť životnosť, ktorá je podľa skúsenosti aj o 30% dlhšia v porovnaní s klasickým systémom.

Kúpiť stierače, presnejšie ich lišty, nepredstavuje žiaden problém, predávajú sa v obchodoch s autopríslušenstvom, ESHOP. Otázkou však ostáva ich kvalita. Zabudnúť nemožno ani na to, že mnohé dnešné autá majú rôznu dĺžku lišty pred vodičom a pred spolujazdcom. Na niektoré je dostupná potrebná sada, pri iných je potrebné kúpiť každú stranu osobitne.

Cenové rozpätie stieračov je približne od 10 do asi 50 eur. Tým najlacnejším je lepšie sa vyhnúť, na druhej strane však, ako obvykle, vôbec nemusí platiť, že najdrahšie sú zároveň najlepšie

Citované AutoBild 30.6.2016

2778 Comments

  • Avatar
   Elma Davis
   Nov 19, 2020

   Wipers are essential for safe driving. It is good not to use the cheapest ones; they are not long-lasting and leave marks on the screen. I have personally experienced this while moving to the graduate cv writing service agency, I have owned a cheapest wipers and they made the mirror so blur with marks.

   • Avatar
    Dec 15, 2022

Telewizja satelitarna Warszawa

Wszyscy abonenci telewizji Polsat Box oraz Canal+ mogą zamówić profesjonalny montaż anteny satelitarnej na balkonie lub dachu budynku

Telewizja satelitarna Warszawa

Wszyscy abonenci telewizji Polsat Box oraz Canal+ mogą zamówić profesjonalny montaż anteny satelitarnej na balkonie lub dachu budynku w Warszawie i województwie mazowieckim. Salony firmowe operatorów polecają i rekomendują autoryzowanych instalatorów z fachową wiedzą i dużym doświadczeniem w branży instalatorskiej, każdy monter wystawia pisemną gwarancję na okres trwania umowy abonenckiej czyli 24 miesiące, po tym okresie wszelkie usługi oraz naprawy są płatne przez klienta. Oprócz pierwszej instalacji można zamówić powiększenie oferty programowej oraz rozbudowę systemu telewizyjnego o usługę multiroom, dzięki której cała rodzina może oglądać niezależnie różne kanały na kilku telewizorach. Jeśli w pobliżu nie ma światłowodu instalator dostarczy router z karta sim umożliwiająca dostęp do szybkiego internetu mobilnego oferowanego przy współpracy z operatorami telefonii komórkowej.

Ilość głosów: 86 | Ocena: 4.7