Posledné príspevky

Najpredávanejšie

Rady na údržbu stieračov

Rady na údržbu stieračov

Pár základných rád ako sa správať ku stieračom:

  • Neodťahujte primrznuté stierače od skla, poškodíte si gumičku a stierače budú zanechávať mokrú stopu na skle. Darmo sa potom budete zlostiť na nekvalitu ak si ich takto poškodíte.
  • Z toho istého dôvodu nepúšťajte stierače, ak máte okno s námrazou, či zamrznutým snehom. Ostré hrany ľadu gumičku poškodia. Okno najprv oškrabte škrabkou.
  • Ak začnú stierače pískať a zanechávať stopu, vymeňte ich za nové. Je to nepríjemné ak za dažďa nevidíte a k tomu ten otravný zvuk z pískania. (Najhoršia situácia: Pološero podvečer, dážď a oproti vám svietia reflektory áut. Nič nevidíte. S opotrebovanými stieračmi je to katastrofa.) Zastavíte na benzínovej pumpe aby ste si kúpili nové a zistíte, že buď nemajú váš rozmer, alebo cena nestojí zato.) 
  • Nepúšťajte stierače nasucho. Gumičky sa môžu poškodiť o zaschnutý hmyz a iné nečistoty.
  • Kontrolka vody v ostrekovačoch vás včas upozorní, aby ste mali nádržku ostrekovača vždy plnú. V zime používajte nemrznúcu zmes, ale pozor zoberte radšej do -40C, lebo za jazdy ak je vonku -10C tak na skle bude cca -25 až -35C a kvapalina vám bude primŕzať.
  • Moderné autá s ostrekovačmi reflektorov spotrebujú až o 30% viac kvapaliny, preto majte so sebou aj rezervu. 
  • NEMIEŠAJTE ZIMNÚ A LETNÚ ZMES VODY OSTREKOVAČOV DO KOPY! Po sezóne vyprázdnite nádržku na vodu a až tak dolejte novú vodu do ostrekovačov.
  • V ZIME, ZIMNÁ ZMES DO OSTREKOVAČOV, lebo pôsobí proti námraze na okne. V LETE, LETNÁ ZMES, je účinnejšie odstraňuje zaschnutý hmyz z okna.

Ak sa budete o vaše stierače starať zodpovedne, vydržia vám stierače dlhšie ako všetko o čo sa príkladne staráte, ale nie navždy.  :-) 
--> Preto sme tu pre vás poradíme s výberom vhodných stieračov a kuriér vám na druhý pracovný deň zavolá: Mám pre vás balík.  <--

Leave your reply

*
**Not Published
*Site url with http://
*
Product successfully added to the product comparison!