Posledné príspevky

Najpredávanejšie

Rady na údržbu stieračov

Rady na údržbu stieračov

Pár základných rád ako sa správať ku stieračom:

 • Neodťahujte primrznuté stierače od skla, poškodíte si gumičku a stierače budú zanechávať mokrú stopu na skle. Darmo sa potom budete zlostiť na nekvalitu ak si ich takto poškodíte.
 • Z toho istého dôvodu nepúšťajte stierače, ak máte okno s námrazou, či zamrznutým snehom. Ostré hrany ľadu gumičku poškodia. Okno najprv oškrabte škrabkou.
 • Ak začnú stierače pískať a zanechávať stopu, vymeňte ich za nové. Je to nepríjemné ak za dažďa nevidíte a k tomu ten otravný zvuk z pískania. (Najhoršia situácia: Pološero podvečer, dážď a oproti vám svietia reflektory áut. Nič nevidíte. S opotrebovanými stieračmi je to katastrofa.) Zastavíte na benzínovej pumpe aby ste si kúpili nové a zistíte, že buď nemajú váš rozmer, alebo cena nestojí zato.) 
 • Nepúšťajte stierače nasucho. Gumičky sa môžu poškodiť o zaschnutý hmyz a iné nečistoty.
 • Kontrolka vody v ostrekovačoch vás včas upozorní, aby ste mali nádržku ostrekovača vždy plnú. V zime používajte nemrznúcu zmes, ale pozor zoberte radšej do -40C, lebo za jazdy ak je vonku -10C tak na skle bude cca -25 až -35C a kvapalina vám bude primŕzať.
 • Moderné autá s ostrekovačmi reflektorov spotrebujú až o 30% viac kvapaliny, preto majte so sebou aj rezervu. 
 • NEMIEŠAJTE ZIMNÚ A LETNÚ ZMES VODY OSTREKOVAČOV DO KOPY! Po sezóne vyprázdnite nádržku na vodu a až tak dolejte novú vodu do ostrekovačov.
 • V ZIME, ZIMNÁ ZMES DO OSTREKOVAČOV, lebo pôsobí proti námraze na okne. V LETE, LETNÁ ZMES, je účinnejšie odstraňuje zaschnutý hmyz z okna.

Ak sa budete o vaše stierače starať zodpovedne, vydržia vám stierače dlhšie ako všetko o čo sa príkladne staráte, ale nie navždy.  :-) 
--> Preto sme tu pre vás poradíme s výberom vhodných stieračov a kuriér vám na druhý pracovný deň zavolá: Mám pre vás balík.  <--

2 Comments

  • Avatar
   Madison Gillespie
   Oct 31, 2020

   Clean the blades once in month to keep them working with prime performance. As an editor from CheapEssayWriter USA, It is just essential to change your wiper blades as soon as every 6 to 8 months as you just start noticing the difference in driving visibility some addition measures can be taken like keep those blades clean and if they leave streak on your windshield then wet a towel with rubbing alcohol and wipe it along the edges of blade to do away with grim and debris just added over the time.

  • Avatar
   Jabir Sheikh
   Nov 13, 2020

   I work for the best cover letter writing service UAE, as their blog writer, I am planning to write on different niche. I have read the articles and blogs on this website and I am impressed by the work of the writers. I would like to collaborate with them and want to share some of my writing pieces as well.

Leave your reply

*
**Not Published
*Site url with http://
*
Product successfully added to the product comparison!